Odesílání...

Udělejte radost CVRK dárkovým poukazemZimní otevírací doba
Doprava ZDARMA při nákupu nad 2500 Kč!
V pátek 2.února otevřenou výjimečně všechny pražské CVRKy ve 12:00 hodin.

Podcast CVRKOT

 

 

 

CVRKOT je podcast o kreativitě a rozmanitosti, exkurz do kreativních světů lidí, kteří se vydali za svými sny... Chtějí žít udržitelně, rádi sdílejí a tvoří.
Poslechněte si příběhy z autorských dílen tvůrců, kteří prodávají ve CVRKu, a nechte se inspirovat.

Za spolupráci děkujeme
♥ Editě Kudláčové za pomoc s konceptem, odborné oko a trpělivost,
♥ Zuzaně Rejchové za dramaturgii a střih,
♥ Antonyi Nyass za libé tóny,
♥ Jaroslavu Pokornému za mistrovský zvuk a správně natočené mikrofony
♥ Michalovi Dědičovi za zkušené fotografické oko
♥ Simoně Babčákové za nasazení a všechny naše nikdy nekončicí rozhovory.9. Erika Bach: Rozhodla jsem se proměnit motto "Nevděk světem vládne" na "Vděčnost světem vládne"

Erika Bach je business koučka, mentální lektorka a marketingová manažerka, jejíž hlavním posláním je rozsvěcet v lidech jejich vnitřní světlo prostřednictvím rozvíjení vděčnosti. Během jednoho kouzelného víkendu vytvořila Můj deník vděčnosti, který slouží jako skvělý nástroj k rozvíjení této krásné kvality. S Erikou jsme si povídaly nejen o deníku a vděčnosti, ale i o tom, co nalézá a ztrácí při svých cestách, o jejich motivátorech a demotivátorech a především o tom, proč je pro ni v životě tak důležité dělat věci, které dávají smysl.

 

Poslechněte si, jak rozvíjet vděčnost


8. Kartoons: Přihlásil jsem se do soutěže, kde bylo úkolem „splnit si sen“...vyhrál jsem

Když studentovi Vojtovi Beránkovi učaroval karton - materiál, který má obrovskou nosnost a potenciál, netušil, že se stane jeho životní vášní.

Dnes má už 8 let značku Kartoons, která kromě kartonového nábytku a unikátních svítidel, výrábí exkluzivní obalový materiál.
O kartonu vědí v Kartoons už skoro všechno, ale baví je pořád objevovat možnosti, jak práci s ním posunout zas o něco dál.

Vstupte do lepenkového království


7. HLE: Chtěla jsem koženou kabelku, ale neměla jsem na ni. Pak jsem navštívila mámu v dílně, kde pracuje...

Hanka Leisnerová začala s tvořením originálních kabelek velmi jednoduše. Ty kožené v obchodech pro ni byly nedostupné, a tak se je naučila šít sama. Dnes tvoří pro sebe i pro ostatní pod značkou HLE.

Dbá na to, aby její kousky kromě designu vynikaly i svou šetrností k životnímu prostředí. Proto pro své šití kromě zbytků kůží z průmyslové výroby a drobných odstřižků objevuje i nové recyklovatelné materiály, třeba banerovinu. Její produkty si můžete osahat v obchodech CVRK, kde je stálou a hrdou prodejkyní.

Pojďte k Hance na návštěvu


6. Pipasik: Když vám něco chybí, tak si to vytvořte sami

Autorské duo Jitka Musilová a Zuzana Šuleková tvoří pod značkou Pipasik. Potkaly se na dětském hřišti a kromě rodičovstí je spojila i touha vytvořit pro své děti aktivity, které je budou rozvíjet. Jako vystudované architektky mají blízký vztah k papíru, na který zakreslovaly plány. Znalosti technických výkresů teď využívají při tvorbě dětských her z papíru. Inspiraci čerpají ze zkušeností s výchovou vlastních dětí nebo z principů montessori pedagogiky. Pipasik to jsou nejen hry s příběhem a touhou naučit děti něco tak, aby si toho ani nevšimly, ale také materiály vybírané s ohledem na životní prostředí.

 

Chcete vědět, co znamená Pipasik? Poslouchejte;-)


5. CoCat: Když je touha tvořit silnější než potřeba jistého výdělku

Kousky pod značkou Cocat vytváří oděvní návrhářka Lucie Hvězdová. Šití ji provází celý život a opravdu ho miluje. Po rodičovské dovolené sebrala odvahu jít vlastní cestou a rozhodla se, že se do své původní práce nevrátí. Oblečení, které do té doby šila jen pro rodinu a přátele, začala prodávat. Cocat, to jsou originální kousky z lokálních materiálů ve stylu slow fashion. Lucie inspiruje své zákaznice k tomu oblékat se do věcí, které nepodporují globální módní byznys, ale jsou jedinečné a šetrné k životnímu prostředí. Daří se jí to a nadšené ženy, které pro šaty nebo mikinu místo do obchodního řetězce vyrazí ke značce CoCat, jsou největší odměnou za poctivou práci.

 

Zaposlouchejte se (nejen) do CoCat šicího stroje


4. Gregiho dílna: Krásné dřevěné šperky balil do nevzhledných koulí z izolepy, naštěstí ale potkal Haničku

Gregiho dílna, to jsou manželé Tomáš a Hana Gregárkovi a jejich unikátní šperky ze dřeva, které talentovaný Tomáš ručně vyřezává v malé dílně za Prahou. Jejich náušnice, brože, náhrdelníky nebo prsteny vynikají jednoduchým a nadčasovým stylem. Řezbář Tomáš neustále vymýšlí nové techniky a postupy, jak práci na svých výrobcích zdokonalit. Hanka stojí za úspěšným prodejem značky, kterou najdete v obchodech po celé republice.
Gregiho dílna předává lásku ke dřevu a řemeslu a hýčká si své zákazníky a zákaznice, kteří se rádi vrací.

Nahlédněte do Gregiho dílny3. Lemniskáta: Společně tvoříme a vzájemně se učíme

Chráněná dílna Lemniskáta vytváří bezpečné pracovní místo pro lidi, kteří mají problém s uplatněním na trhu práce. Vznikají tu úžasné výrobky z papíru - sešity pro základní školy, fotoalba, diáře, přání nebo kreativní deníky. Papír tu hraje prim, ale díky nadšení lidí z Lemniskáty vznikají recyklo kousky z látek, zvířecího trusu, snové květinové sešity nebo semínková přání. Každý výrobek tu má svůj příběh.
Lemniskáta žije svojí pohádku o světě, kde se každé přání splní, je možné zrealizovat takřka nemožné, navzájem si pomáhat a obohacovat se.
Právě o tom vypráví ředitelka sdružení Vlasta Urbanová i vedoucí umělecké dílny Andrea Slováková.

Poslechněte si celý podcast


2. Radka Bajusová: Když vás v noci budí inspirace

Radka Bajusová je zakladatelka značky Hento Tamto a zapálená CVRKalka. Její příběh začíná na Slovensku u tvořivé babičky, která šila pro celou vesnici a Radce předala lásku k rukodělné práci a kreativitě.
Stěhování do Prahy přineslo kromě nových pracovních příležitostí, nákup prvního šicího stroje a taky vlastní experimenty. Radce se narodil syn Hugo a během rodičovské dovolené se pustila do šití na plno. Má plnou skříň nakoupených látek, ale jak sama říká, pořád hledá svou autentickou cestu a ráda by se přidala k hnutí slow fashion, které si klade za cíl udržitelnou módu.

 

Zjistěte, kdo je Radka


1. Monika Koťarová: CVRK není (jen) obchod, je to životní styl

Ahoj, já jsem Monika Koťarová, jsem Srdcem a Duší CVRKu a ráda bych vám představila CVRKOT. Náš nový autorský podcast o kreativitě a rozmanitosti.
CVRK, to je pět kamenných obchodůe-shop s lokální tvorbou. První obchod jsme otevřeli v roce 2012 a v tuto chvíli sdružujeme více než 200 lokálních návrhářů a designérů.
Naším hlavním posláním je podporovat tyto odvážné lidi na cestě za jejich sny a šířit do světa nejen jejich výrobky, ale i hodnoty a principy, které vyznáváme. Za nás je to především lokální tvorba, udržitelnost, jedinečnost, otevřenost, rozmanitost a kreativita, kterou považujeme za základní stavební kámen všeho bytí.

Poslechněte si, kdo jsme


Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.

Souhlasím

Další informace