Odesílání...

Podcast CVRKOT

 

 

 

CVRKOT je podcast o kreativitě a rozmanitosti, exkurz do kreativních světů lidí, kteří se vydali za svými sny... Chtějí žít udržitelně, rádi sdílejí a tvoří.
Poslechněte si příběhy z autorských dílen tvůrců, kteří prodávají ve CVRKu, a nechte se inspirovat.

Za spolupráci děkujeme
♥ Editě Kudláčové za pomoc s konceptem, odborné oko a trpělivost,
♥ Zuzaně Rejchové za dramaturgii a střih,
♥ Antonyi Nyass za libé tóny,
♥ Jaroslavu Pokornému za mistrovský zvuk a správně natočené mikrofony
♥ Michalovi Dědičovi za zkušené fotografické oko
♥ Simoně Babčákové za nasazení a všechny naše nikdy nekončicí rozhovory.3. Lemniskáta: Společně tvoříme a vzájemně se učíme

Chráněná dílna Lemniskáta vytváří bezpečné pracovní místo pro lidi, kteří mají problém s uplatněním na trhu práce. Vznikají tu úžasné výrobky z papíru - sešity pro základní školy, fotoalba, diáře, přání nebo kreativní deníky. Papír tu hraje prim, ale díky nadšení lidí z Lemniskáty vznikají recyklo kousky z látek, zvířecího trusu, snové květinové sešity nebo semínková přání. Každý výrobek tu má svůj příběh.
Lemniskáta žije svojí pohádku o světě, kde se každé přání splní, je možné zrealizovat takřka nemožné, navzájem si pomáhat a obohacovat se.
Právě o tom vypráví ředitelka sdružení Vlasta Urbanová i vedoucí umělecké dílny Andrea Slováková.

Poslechněte si celý podcast


2. Radka Bajusová: Když vás v noci budí inspirace

Radka Bajusová je zakladatelka značky Hento Tamto a zapálená CVRKalka. Její příběh začíná na Slovensku u tvořivé babičky, která šila pro celou vesnici a Radce předala lásku k rukodělné práci a kreativitě.
Stěhování do Prahy přineslo kromě nových pracovních příležitostí, nákup prvního šicího stroje a taky vlastní experimenty. Radce se narodil syn Hugo a během rodičovské dovolené se pustila do šití na plno. Má plnou skříň nakoupených látek, ale jak sama říká, pořád hledá svou autentickou cestu a ráda by se přidala k hnutí slow fashion, které si klade za cíl udržitelnou módu.

Zjistěte, kdo je Radka


1. Monika Koťarová: CVRK není (jen) obchod, je to životní styl

Ahoj, já jsem Monika Koťarová, jsem Srdcem a Duší CVRKu a ráda bych vám představila CVRKOT. Náš nový autorský podcast o kreativitě a rozmanitosti.
CVRK, to je pět kamenných obchodůe-shop s lokální tvorbou. První obchod jsme otevřeli v roce 2012 a v tuto chvíli sdružujeme více než 200 lokálních návrhářů a designérů.
Naším hlavním posláním je podporovat tyto odvážné lidi na cestě za jejich sny a šířit do světa nejen jejich výrobky, ale i hodnoty a principy, které vyznáváme. Za nás je to především lokální tvorba, udržitelnost, jedinečnost, otevřenost, rozmanitost a kreativita, kterou považujeme za základní stavební kámen všeho bytí.

Poslechněte si, kdo jsme


Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.

Souhlasím

Další informace