Odesílání...

Designéři

Výběr kategorie
Ženy
Oblečení
Šperky
Doplňky
Muži
Oblečení
Děti
Oblečení
Výbava pro miminka
Hry a hračky
Výbava do pokojíčku
Knihy
Dárky
Papírnictví
Přírodní kosmetika
Bytové doplňky
Svíčky
Zero waste
Dárkové poukazy
Placky / odznaky / brože
Do kuchyně
Designéři
Pomáháme
Místo prodeje
CVRK Václavák
CVRK Letná
CVRK Orionka
CVRK Ostrava
CVRKlý e-shop
CVRK workshopárna

> celkem foto (11)

Jsem kozoroh a samouk. Výtvarná tvorba mne provází od dětství jako potřeba duše. Vyrábím šperky z recyklovaných PET lahví v kombinaci s nerezovou ocelí


Dominantním způsobem mého vyjádření byla dlouhou dobu malba - olejovými, akrylovými a akvarelovými barvami, ale seznámila jsem se i s tvorbou litografií, různými grafickými technikami, malbou na sklo a textil, korálkováním, drátkováním... V roce 2017 jsem dokončila Střední odbornou školu umělecko řemeslnou, obor zlatník klenotník,
Od roku 2012 se zabývám především tvorbou šperků z PET lahví. Se zpracováním tohoto materiálu jsem se seznámila spíš náhodou, ale učarovaly mi jeho možnosti. Je lehce dostupný - PET lahví je všude spousta, snadno opracovatelný, lehký a při troše snahy se z něj dají vykouzlit výrobky podobné skleněným.

Dlouhou dobu jsem v hlavě nosila myšlenku na výrobu korálků z PET lahví a v lednu 2014 se mi podařilo najít technologický postup, jak toho dosáhnout. Výroba PET vinutých perlí je velice podobná výrobě skleněných vinutých perlí. Výsledný výrobek je pouhým okem od skla nerozeznatelný, ovšem na rozdíl od něj jsou PET vinutky daleko lehčí a téměř nerozbitné. Jsou charakteristické množstvím drobných vzduchových bublinek, které při výrobě vynikají a dodávají korálkům zajímavý efekt.


Kategorie

Ženy > Šperky

Kde najdete moje zboží

> CVRK Ostrava

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.

Souhlasím

Další informace