Odesílání...

Designéři

Výběr kategorie
Ženy
Oblečení
Šperky
Doplňky
Muži
Oblečení
Děti
Oblečení
Výbava pro miminka
Hry a hračky
Výbava do pokojíčku
Knihy
Dárky
Papírnictví
Přírodní kosmetika
Bytové doplňky
Svíčky
Zero waste
Dárkové poukazy
Placky / odznaky / brože
Do kuchyně
Designéři
Pomáháme
Místo prodeje
CVRK Václavák
CVRK Letná
CVRK Orionka
CVRK Ostrava
CVRKlý e-shop
CVRK workshopárna

Malířka Markéta našla poklad - skleněné, sedmdesát let staré retroknoflíky, ze kterých se rozhodla vyrobit limitovaný počet náušnic.  

 


Markéta Zlesáková diplomovala v atelieru prof.Lindovského na Akademii výtvarných umění v Praze v roce 2004.Od té doby se specializuje na volnou malbu a ornamentální nástěnné malby a tapety. V posledních letech zpracovává inspirace ročního studijního pobytu na Novém Zélandu a v Tongánském království.

Čím je nejvíce fascinovaná jsou šťavnaté pralesní kompozice, které nejvíce zpracovává ve svých malbách a textilních dekorech.

Stále osciluje na pomezí volného umění a užitého textilního umění, tyto dvě výrazové formy se stále prolínají a přinášejí vzájemnou inspiraci.

Její zatím nejrozsáhlejší malířské cykly jsou „Kamufláže“, lesní a pralesní motivy.

Komplikovanost zdánlivě chaotického obrazu a následné vynoření ze systému, ornamentu,to je forma, kterou Markéta považuje za nejgeniálnější výraz umění a ráda by se jí přiblížila. Inspirativní jsou pro ní islámské dekory, bujná pralesní vegetace a celkově příroda.

 

Kategorie

Ženy > Šperky

Kde najdete moje zboží

> CVRK Václavák

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.

Souhlasím

Další informace