Odesílání...

Designéři

Výběr kategorie
Ženy
Oblečení
Šperky
Doplňky
Muži
Oblečení
Doplňky
Děti
Oblečení
Hry a hračky
Výbava do pokojíčku
Dárky
Papírnictví
Přírodní kosmetika
Bytové doplňky
Svíčky
Zero waste
Dárkové poukazy
Maličkosti pro radost
Placky / odznaky / brože
Designéři
Pomáháme
Místo prodeje
CVRK Václavák
CVRK Letná
CVRK Orionka
CVRK Ostrava
CVRKlý e-shop

> celkem foto (12)

V roce 2016 se designérka Petra Bindr rozhodla založit vlastní značku, která ponese název Fakticky. Po roce se k ní přidala její velmi dobrá kamarádka Barbora Nováková. Společně se soustředí na výrobu šperků. A co říct? Jsou „fakticky“ neobvyklé. 


Při výrobě totiž dochází ke kombinaci betonu s minerály a drahými kovy. Nejedná se však o ledajaký beton – tento je ekologický, bez chemických přísad a „vytvrzovačů“. Děvčata tak ve svém kreativním procesu využívají organickou surovost přírody, což z jejich šperků dělá naprosté unikáty.

Použitý materiál a zpracování je to, co výrobu odlišuje od jejich ostatních konkurentů. Finální podoba šperků pak může vypadat jako beton spojený s neopracovanými polodrahokamy, plátky zlata, stříbra či kousky porcelánu. Touha po tom tvořit šperky, které by mohly samy nosit, je jedním z hlavních hnacích motorů výroby. Jejich představa o příjemných, funkčních a na pohled jednoduchých špercích, s patinou luxusu, se stala skutečností.

Autorky také velmi inspiruje příroda, ekologická úzkost, léto, nicnedělání, ale také často čerpají inspiraci ze sebe navzájem. Obě holky by si přály celosvětový mír. Barbora dokonce zastává názor, že svět by měl být vedený ženami. Domnívá se, že vše by bylo jednodušší a mírumilovnější. V roce 2017 se autorkám podařilo se šperky naprosto ovládnout Dyzajn market v Praze. Svoji tvorbu plánují rozšířit o bytový design.

Kategorie

Ženy > Šperky

Kde najdete moje zboží

> CVRK Orionka

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.

Souhlasím

Další informace