Odesílání...

Designéři

Výběr kategorie
Ženy
Oblečení
Šperky
Doplňky
Muži
Doplňky
Děti
Výbava pro miminka
Hry a hračky
Výbava do pokojíčku
Dárky
Papírnictví
Hrníčky / porcelán / keramika
Bytové doplňky
Svíčky
Zero waste
Dárkové poukazy
Placky / odznaky / brože
Designéři
Pomáháme
Místo prodeje
CVRK Václavák
CVRK Letná
CVRK Vinohrady
CVRK Orionka
CVRK Ostrava
CVRKlý e-shop

> celkem foto (8)

Jmenuji se Edita Golová, bydlím v BESKYDECH, v malé obci (osadě), “téměř” na samotě u lesa, pod Kazničovem. První seznámení s bylinkami … to je opravdu historie. Co historie, pravěk to je :).


Jako malá jsem bylinky sbírala, protože to po mě bylo požadováno. Musela jsem. Už tehdy jsem ale přišla na to, že sbírání a hledání může být krásný relax, pohoda a především klid. Doma jsme chovali drůbež a s každým jarem přicházely mláďátka. Babička jim do krmení často přidávala nějakou bylinu – kopřivy, řebříček a jiné volně rostoucí dobroty. Kopřivy sbírala ona sama, já měla za úkol chodit pro ostatní. Usedla jsem si do vysoké trávy, sbírala řebříček pro malou drobotinu a věděla jsem, že mě nikdo nevidí. Nikdo. Z počátku mě tato povinnost nebavila, ale pak jsem zjistila, že čas při sběru byl najednou jen můj, jen pro mě. Byla jsem v klidu a v harmonii s přírodou. Občas jsem si jen tak lehla do trávy a koukala na oblohu, na mraky, na les. Brala jsem tu přítomnost přírody jako samozřejmost. V dětství člověk bere mnoho věcí jako samozřejmost.

Čas plynul já vyrostla, bydlela jsem v jednom městě, pak zase v jiném a stále mi něco chybělo. Pak mi to konečně došlo. Příroda! Chybí mi příroda! Její dotek, její každodenní přítomnost… její klid. … a pak jsem potkala někoho, kdo chtěl “TU STEJNOU” přírodu sdílet se mnou. A až pak … nastal ten správný čas a uvědomění si mnoha věcí. Ať už jde o vztah k sobě, k lidem, k přírodě, k celé planetě.

Základními kameny, pro mé hlubší znalosti o bylinkách, byly knihy. Vlastním jich docela hodně. Některé jsem si půjčila i v knihovně. Co jsem nenašla v knihách, bylo potřeba doplnit jinak. Absolvovala jsem školy, kurzy, workshopy i odborné konference, abych své znalosti zdokonalila. Nechyběly mezi nimi ani “Základy AROMATERAPIE“. Bylinky, které používám pro výrobu schválených kosmetických výrobků, jsou certifikované, tedy zcela BIO :). Pak už jsem jen vyráběla, zkoušela míchat vůně a hledala správné kombinace. Při tvorbě obalu jsem se inspirovala folklórem, který byl a je součástí mého života na Valašsku.

A proč Byliny Beskyd? Jsem z Beskyd a současně se tímto názvem dá zastřešit vše, co dělám. Úplně první výrobky byly masti z léčivých bylin a kořenů. Následně jsem začala vyrábět tinktury z bylin a pupenů a k výrobě přírodní pleťové kosmetiky, kterou najdete pod značkou EdiNaturalis (Edi = začátek mého jména a naturalis=překlad z latiny “přírodní”) mě přivedly moje úžasné, milující a milované dcery. Člověk nikdy neví, kam jeho kroky povedou dále. Co vím ale jistě, že láska a pevné spojení s přírodou, rostlinami a bylinkami mi zůstane natrvalo.


Kategorie

Dárky

Kde najdete moje zboží

> CVRK Ostrava

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.

Souhlasím

Další informace