Odesílání...

Designéři

Výběr kategorie
Ženy
Oblečení
Šperky
Doplňky
Muži
Oblečení
Doplňky
Děti
Oblečení
Výbava pro miminka
Hry a hračky
Výbava do pokojíčku
Dárky
Papírnictví
Hrníčky / porcelán / keramika
Bytové doplňky
Svíčky
Zero waste
Dárkové poukazy
Placky / odznaky / brože
Designéři
Pomáháme
Místo prodeje
CVRKlý e-shop
CVRK Václavák
CVRK Letná
CVRK Vinohrady
CVRK Orionka
CVRK Ostrava

> celkem foto (7)

Alpakárna – hravé, barevné, originální a optimistické módní doplňky. Cukrárna, vinárna, kavárna… bylo jen otázkou času, kdy vznikne ALPAKÁRNA. Stalo se roku 2019. Vlastně mnohem dřív, kdy bylo pro mě neúnosné pracovat pouze hlavou.


A proto se do tvůrčího života zapojily i mé ruce. Alpakárna se specializuje na módní doplňky. Pleteme čepice, převážně z alpaky, hedvábí, mohéru a merina. A také plstíme šperky, vypipláváme brože a v tvorbě oděvních doplňků posouváme naše vlastní hranice.

U čepic preferujeme luxusní zahraniční příze, které vyhovují nejvyšším nárokům. Mnohé z nich mají přísné certifikáty kvality. Každý kousek vznikl ručním pletením, očko po očku, tak, jako kdysi štrikovaly naše babičky a prababičky. Jen s tím rozdílem, že neměly po ruce tak krásné příze. Čepice jsou nejenom praktické, ale každá je naprostý originál. Nikdy nenabízíme dvě stejné. Kouzlo plstěných šperků spočívá v jejich jednoduchosti, střízlivosti, barevnosti a jedinečnosti. Ke slovu se opět dostává přírodní materiál, a to ovčí rouno. Jemné, hebké, v neodolatelných barvách, které se dají bezvadně kombinovat. A brože? Každá je jiná. Všechny mají společné to, že vznikaly spontánně, s radostí, bez zábran, s přihlédnutím k tomu, aby potěšily a projasnily i ten nejvšednější den.

Použité materiály u čepic: Alpaka, merino, mohér, hedvábí, akryl Alpaka je luxusní přírodní materiál. Vlákno se získává z lam v bolívijských a peruánských horách. Vlákno je málo kadeřavé, hedvábně lesklé a na omak velmi měkké. Má vynikající tepelné a voděvzdorné vlastnosti. Skvěle ahřeje, a přitom je dostatečně prodyšné. Doplňky z alpaky jsou mimořádně příjemné na nošení a vyhovují i alergikům a lidem s přecitlivělou pokožkou. Alpaka neobsahuje lanolin. Je to dokonalá příze s vynikajícími vlastnostmi a při správné údržbě mají výrobky mimořádně dlouhou životnost. Zajímavost: lama alpaka je ve skutečnosti druh velblouda. Když se cítí být v ohrožení, plive i na velkou vzdálenost a dosahuje v této disciplíně výborných výsledků.

Heboučké merino pokožku doslova pohladí. Vlna pochází z ovcí chovaných v kavkazských horách. Toto vlákno, mnohonásobně jemnější než tradiční vlna, je mírně zvlněné a elastické, takže oblečení se nemačká. Skvěle odvádí vlhkost a na těle vůbec nestudí. Nedrží se v něm bakterie a nezapáchá ani po opakovaném propocení. Stačí jen vyvětrat a nechat proschnout. Příze nekouše, je lehoučká a Zajímavost: ovce plemene merino se obvykle stříhají dvakrát do roka a zkušený profík dokáže ovci zbavit srsti za 5 až 10 minut.

Někdy používáme i polyakryl. Je lehoučký, příjemný na dotek, drží tvar a dobře se díky těmto vlastnostem doplňuje s přírodními materiály. Pokud nenajdete mezi desítkami našich originálů takový, který by podtrhl vaši jedinečnost, je to pro nás výzva. Kontaktujte nás na info@alpakarna, sdělte nám svoji představu, a my se pokusíme ji zhmotnit.


Kategorie

Ženy > Doplňky

Ženy > Šperky

Kde najdete moje zboží

> CVRK Vinohrady

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.

Souhlasím

Další informace