Za vznikem partnerských karet S PRAVDOU VEN stojí sympatický pár Barbora a Lukáš.
Jaký je jejich příběh a jak se k myšlence partnerských karet dostali?


Kdyby nám někdo v roce 2018 řekl, že potkáme svou spřízněnou duši a naše myšlení a pohled na svět se zásadně změní, věřili bychom tomu asi podobně jako řetězovým e-mailům, které ti změní život, pokud je přepošleš alespoň pěti lidem. My jsme totiž nikoho nechtěli a nehledali. Oba jsme měli v plánu nic neplánovat, soustředit se na sebe a nechat věci plynout. A v momentě, kdy jsme přestali na všem tolik lpět, se naše cesty spojily.​​

Náš vztah rozhodně nebyl takový, jako je dnes. Nějakou dobu jsme slepě následovali zajeté vzorce chování, které nás od sebe oddalovali a nekomunikovali spolu o zásadních věcech. Oba si ale uvědomujeme, že na vztahu se musí pracovat, že šťastný dlouhodobý vztah nevznikne sám, že ho musí chtít oba budovat. A tak jsme si spolu začali víc povídat, sdílet spolu opravdu vše. Od obyčejných věcí, co se během dne staly až po naše pocity a myšlenky, které k nám přišly. Říkáme si pravdu, i když někdy bolí. Vždycky je ale mnohem lepší než milosrdná lež, která by náš vztah časem pohřbila. Nesoudíme se a jsme tu jeden pro druhého vždy s otevřenou náručí a srdcem. Připraveni vyslechnout, pomoct, poradit, pohladit. Vzkvétáme vedle sebe, dovolujeme si cokoliv a společně se posouváme. To vše se neobejde bez hádek a rozepří, které ale naštěstí už umíme společně vyřešit.

Našli jsme sami sebe, a proto vzniklo Balu - my dva, připraveni být parťákem i tobě.

 

Proč jsme vytvořili partnerské karty?

Partnerské karty S PRAVDOU VEN vznikly, aby pomohly všem párům cítit se ve vztahu dlouhodobě šťastně. Vymysleli jsme 220 otázek vycházejících z témat, na která jsme během čtyř společných let narazili. Karty rozebírají rodinu, vzorce chování, společnou budoucnost, způsob, jakým spolu komunikujeme, sex, peníze, jazyk lásky, hádky, alkohol a jiné závislosti, nevěru a předchozí partnery a mnoho dalšího.

Odpovíte si zkrátka na všechno, co je důležité ve vztahu otevřít.

Cílem je udělat si pravidelně hezkou společnou chvilku, kdy si vytáhnete otázku a během pár minut se dostanete do hlubší diskuze, která vyřeší to, co zrovna visí ve vzduchu – co možná oba víte, ale ještě jste si to neřekli. Tyhle pravidelné společné momenty jsou totiž maličkostí, která má ve výsledku opravdu velký pozitivní vliv.

Karty jsme rozdělili do 4 rolí, které my v našem vztahu máme – a to jsou již zmíněné KAMARÁDPARTNERMILENEC a UČITEL. Jeden v druhém totiž máme:

  • kamaráda, kterému se můžeme se vším svěřit,
  • partnera, se kterým plánujeme společnou budoucnost a je naší oporou,
  • milence, který přináší do vztahu zamilovanost, vášeň a sex,
  • učitele, protože se ve vztahu učíme jeden od druhého, ale dozvídáme se i mnoho věcí o sobě.

Došli jsme k tomu, že se spolu cítíme nejlépe, když jsou tyto role v rovnováze. Štěstí ve vztahu ani v životě hledat nejde, musíte si ho vytvořit. To je podle nás recept na šťastný dlouhodobý vztah – naslouchat si a vytvářet prostor, ve kterém je oběma dobře.

Věříme, že vám karty S PRAVDOU VEN pomůžou vyjasnit mnoho situací a najít cestu, po které chcete společně kráčet. Budeme rádi za vaši zpětnou vazbu. Napište nám vaše příběhy, pocity a hodnocení karet na e-mail info@spolusbalu.cz nebo na náš Instagram.

Děkujeme

Barbora a Lukáš

Kategorie

Kde najdete moje zboží

> CVRK Václavák