Jana Kučová Šemberová je výtvarnice a designérka, která se narodila do uměleckého prostředí. Ve CVRKu od ní naleznete kolekci kožených kabelek. 


Jmenuji se Jana Kučová Šemberová, jsem výtvarnice a designerka, s partnerem a mými dvěma dětmi žiji a pracuji v Olomouci.

Narodila jsem se do rodiny umělce, od narození se tedy pohybuji ve výtvarném prostředí.  Přes mou zarputilou snahu se v dospívání vzepřít genům a "jít si svou cestou", jsem se nakonec podvolila životu a vrátila se na pole, které mi bylo vždy vlastní. Od dětství mě výhradně bavilo jakkoliv tvořit. Má cesta byla tedy předurčena už v dětství. Milovala jsem kreslení, malování, navrhování a šití, (háčkování a pletení) oblečení na panenky (.. a později i pro sebe), vyrábění pokojíčků. K této své vášni pro design, módu a umění, ve spojení s láskou k přírodě, se tedy postupně vracím. Po práci v oboru zubní technik jsem vystudovala Výtvarnou výchovu na KVV UP v Olomouci a absolvovala šestiletou stáž v ateliéru architektury. Nyní se na „volné noze“ věnuji designu interiérů, módě, pořádání výtvarných kurzů pro děti i dospělé a volné tvorbě.

Práce s kůží mě okouzlila při účasti na kurzu šití Barefootek. Hned bylo jasné, že kůže je jeden z mých favoritů v oblasti materiálů. Kolekci háčkovaných kabelek tedy doplnily i ty kožené..

 

Těším se velmi, kam mě má cesta dál povede. Vše je možné…

Kategorie

Kde najdete moje zboží

> CVRK Václavák